Gå til hovedindhold

50 mm x 87° P-vandlås syrefast AISI316L/EN1.4404 Blücher

BlücherSanitetSyrefast AISI 316LProfessionelle VVS-installationerEAN: 5705499101461

Blücher EuroPipe P-vandlås i syrefast stål til professionelle afløbssystemer. 50mm diameter med 87° vinkel og EPDM pakning for optimal tæthed. Læs mere

Pris fra 683 krtil 1.069 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 386 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 50 mm x 87° P-vandlås syrefast AISI316L/EN1.4404 Blücher og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 683 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher vandlås 50 mm 87,5° rustfri/syrefast
683 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Blücher EuroPipe P-vandlås 50 mm, syrefast stål
741,25 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
50 mm x 87° P-vandlås syrefast AISI316L/EN1.4404 Blücher
838 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
50 mm x 87° P-vandlås syrefast AISI316L/EN1.4404 BLÜCHER
945,48 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe P-vandlås, Ø50 mm, rustfrit stål
955 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe P-vandlås, Ø50 mm, rustfrit stål
1.069 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 50 mm x 87° P-vandlås syrefast AISI316L/EN1.4404 Blücher koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 50 mm x 87° P-vandlås syrefast AISI316L/EN1.4404 Blücher koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK683 kr722 krKøb
2vvsfittings.dk741,25 kr741,25 krKøb
3CS MEGASTORE DK838 kr877 krKøb
4EL-GROSSISTEN945,48 kr945,48 krKøb
5LavprisVVS955 kr955 krKøb
6BilligVVS DK1.069 kr1.069 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Blücher EuroPipe P-vandlås 50mm

Blücher

Blücher EuroPipe P-vandlås i syrefast stål til professionelle afløbssystemer. 50mm diameter med 87° vinkel og EPDM pakning for optimal tæthed.

• vandlås
• p-vandlås
• afløbsfitting
• blücher vandlås
• syrefast vandlås
• europipe
• 50mm vandlås
• Professionelle VVS-installationer
• Syrefast AISI 316L

Beskrivelse

Blücher EuroPipe P-vandlås er en professionel afløbsløsning i højkvalitets syrefast stål AISI 316L. Med en diameter på 50mm og 87° vinkel er den ideel til krævende VVS-installationer hvor korrosionsbestandighed er afgørende.

P-vandlåsen er fremstillet i tyndvægget rustfrit stål efter EN 1124-standarden og leveres med EPDM gummipakning for optimal tæthed. Den 74mm høje vandlås sikrer effektiv lugtspærring i afløbssystemet.

EuroPipe-serien fra Blücher er kendt for sin holdbarhed og nemme installation. Produktet er TIG-svejset med presset muffe og spidsende, hvilket garanterer en pålidelig og langtidsholdbar løsning.

Anvendes primært i industrielle og kommercielle miljøer hvor aggressive væsker kræver syrefast materiale. Populær blandt professionelle VVS-installatører for sin kvalitet og funktionalitet.

Specifikationer

vægt:0.44 kg
vinkel:87°
pakning:EPDM gummi
diameter:50 mm
standard:EN1.4404
materiale:Syrefast stål AISI 316L/EN1.4404
anvendelse:Professionelle afløbssystemer
produktnummer:160381350
vandlukkehøjde:74 mm
leverandørnummer:525.090.050 S

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på AISI 316L og almindeligt stål?

AISI 316L er syrefast stål der modstår korrosion og er velegnet til afløbssystemer med aggressive væsker og kemikalier.

Kan P-vandlåsen bruges til industrielle installationer?

Ja, den er specifikt designet til professionel brug og opfylder industrielle standarder for afløbssystemer.

Hvor lang er garantien på produktet?

Blücher yder typisk 2-5 års garanti på EuroPipe-systemet afhængigt af anvendelse og installation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 50 mm x 87° P-vandlås syrefast AISI316L/EN1.4404 Blücher

PriceData har fulgt prisen på 50 mm x 87° P-vandlås syrefast AISI316L/EN1.4404 Blücher i 176 dage. Laveste pris i perioden er 683 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 747 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 718 kr.

Den nuværende pris på 683 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for 50 mm x 87° P-vandlås syrefast AISI316L/EN1.4404 Blücher. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for 50 mm x 87° P-vandlås syrefast AISI316L/EN1.4404 Blücher de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026683 kr40 kr (6%)
12. maj 2026723 kr4 kr (1%)
27. apr. 2026727 kr4 kr (1%)
17. apr. 2026723 kr4 kr (1%)
16. apr. 2026727 kr16 kr (2%)
15. apr. 2026743 kr4 kr (1%)
14. apr. 2026747 kr5,75 kr (1%)
3. apr. 2026741,25 kr8,25 kr (1%)
31. mar. 2026733 kr6 kr (1%)
10. mar. 2026727 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret