Gå til hovedindhold

Hensel Forgreningsdåse DK0404G 1,5-4 mm², 104 x 104 x 70 mm

HenselMonteringsbokse og beslagEAN: 4012591124962
Pris fra 109,46 krtil 695 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 585,54 kr (84% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 106 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Forgreningsdåse DK0404G 1,5-4 mm², 104 x 104 x 70 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 109.46 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MEMBRANDÅSE GRÅ 1,5-4 MM² 104X104X70
109,46 kr
Til butik
MEMBRANDÅSE GRÅ 1,5-4 MM² 104X104X70 billede

Produktinformation

Forgreningsdåse fra Hensel med nem og variabel kabelindføring i beskyttelsesklasse IP 66, grå. Med klemmer til kobberledere. Innovativ klemmeteknologi tilslutter forskellige tværsnit og ledertype til samme pol. Beslag til fastgørelse medfølger som standar...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabler
EAN: 4012591124962
Varenr.: 15845217501519
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Forgreningsdåse DK0404G 1,5-4 mm², 104 x 104 x 70 mm
116 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hensel Forgreningsdåse 1,5-4 mm2 104x104x70
116 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Forgreningsdåse kvik 1,5-4mm2
135 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
5 stk Hensel DK0404G membrandåse 104x104 mm i grå
545 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
5 stk Hensel DK0404G membrandåse, 104x104 mm, grå
645 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
5 stk Hensel DK0404G membrandåse, 104x104 mm, grå
655 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
5 stk Hensel DK0404G membrandåse 104x104 mm i grå
695 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Forgreningsdåse DK0404G 1,5-4 mm², 104 x 104 x 70 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Forgreningsdåse DK0404G 1,5-4 mm², 104 x 104 x 70 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN109,46 kr109,46 krKøb
2CS MEGASTORE DK116 kr155 krKøb
3Proshop DK116 kr155 krKøb
4vvsfittings.dk135 kr135 krKøb
5LavprisEl545 kr545 krKøb
6Greenline645 kr645 krKøb
7BilligVVS DK655 kr655 krKøb
8LavprisVVS695 kr695 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Forgreningsdåse DK0404G 1,5-4 mm², 104 x 104 x 70 mm

PriceData har fulgt prisen på Forgreningsdåse DK0404G 1,5-4 mm², 104 x 104 x 70 mm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 80 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 117 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 109 kr.

Den nuværende pris på 109,46 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Forgreningsdåse DK0404G 1,5-4 mm², 104 x 104 x 70 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Forgreningsdåse DK0404G 1,5-4 mm², 104 x 104 x 70 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026109,46 kr2,46 kr (2%)
18. maj 2026107 kr2 kr (2%)
10. maj 2026109 kr
7. maj 2026109,46 kr7,54 kr (6%)
6. maj 2026117 kr7,54 kr (7%)
23. apr. 2026109,46 kr6,54 kr (6%)
22. apr. 2026116 kr6,54 kr (6%)
19. apr. 2026109,46 kr6,54 kr (6%)
18. apr. 2026116 kr6,54 kr (6%)
15. apr. 2026109,46 kr7,54 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret