Gå til hovedindhold

43272 LEGO Disney Princess Heihei-udstillingsfigur

LEGOSamleklodserEAN: 5702017814612
Pris fra 233 krtil 379 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 146 kr (39% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 43272 LEGO Disney Princess Heihei-udstillingsfigur og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 233 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Disney 43272 Heihei
233 kr
Til butik
LEGO Disney 43272 Heihei billede

Produktinformation

Byg Heihei fra Disneys Vaiana og Vaiana 2! Skab en filminspireret udstillingsmodel med Vaianas farverige haneven, der hakker sig vej gennem en række eskapader, men næsten altid lander med næbbet opad! Når han er bygget, kan du anbringe Heihei på standen og ændre hans positurer ved at dreje hovedet og bevæge vingerne og halen op og ned eller til siderne. Giv ham lidt majs - han er en sulten fugl! LEGO® ǀ Disney dyremodel af fuglen Heihei, der kan bygges, med en udstillingsstand Byg-selv-modellen af en hane kan bruges til sjove og fantasifulde udstillinger Detaljeret figur og samlerobjekt fra Disneys Vaiana-univers Et fantastisk bygge- og legesæt til børn fra 9 år, der elsker film og at være trendsættende Download LEGO® Builder appen for at få interaktive 3D-byggevejledninger 9+, 566 dele, 262mm x 222mm x 76mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 43272
EAN: 5702017814612
Varenr.: 3302883
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Disney Prinsesse - Heihei (43272)
313 kr
Til butik
LEGO Disney Prinsesse - Heihei (43272) billede

Produktinformation

Slip kreativiteten løs med LEGO Heihei (43272) fra Disneys Moana. Dette livlige byggesæt indeholder en bevægelig kylling med drejeligt hoved, vinger og hale. Det er ideelt for børn fra 9 år og inkluderer et stativ med dekorative blomster. Det er perfekt til udstilling eller leg og pynter på enhver LEGO Disney-samling. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017814612
Varenr.: D22693
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Disney - Vaiana 2 - Heihei 43272 - 566 Dele
324,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 43272 Disney Princess Heihei - GEEKD.dk
336 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
43272 LEGO Disney Princess Heihei-udstillingsfigur
349,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Disney byggesæt 43272 Heihei - 566 dele
359 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Disney Heihei 43272
372 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Disney byggesæt 43272 Heihei - 566 dele
379 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 43272 LEGO Disney Princess Heihei-udstillingsfigur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 43272 LEGO Disney Princess Heihei-udstillingsfigur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK233 kr272 krKøb
2Teknikproffset DK313 kr372 krKøb
3Kids-world.dk324,95 kr324,95 krKøb
4Geekd336 kr336 krKøb
5Legekæden349,95 kr349,95 krKøb
6Boligcenter DK359 kr359 krKøb
7Komplett DK372 kr372 krKøb
8Vivas DK379 kr458 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 43272 LEGO Disney Princess Heihei-udstillingsfigur

PriceData har fulgt prisen på 43272 LEGO Disney Princess Heihei-udstillingsfigur i 99 dage. Laveste pris i perioden er 199 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 227 kr.

Den nuværende pris på 233 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for 43272 LEGO Disney Princess Heihei-udstillingsfigur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for 43272 LEGO Disney Princess Heihei-udstillingsfigur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026233 kr16 kr (6%)
10. mar. 2026249 kr50 kr (25%)
24. feb. 2026199 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret