Gå til hovedindhold

3M Peltor WorkTunes Pro FM høreværn hovedbøjle SNr 32 dB | Høreværn | Batterisparefunktion | Elektroniske høreværn

3MSanitetIndbygget FM-radioProfessionelt arbejdeEAN: 4054596123281

3M Peltor WorkTunes Pro med FM-radio og SNR 32 dB støjreduktion. Smart høreværn til arbejde med musik og radiofunktioner, perfekt til professionelle. Læs mere

Pris fra 746,54 krtil 1.122,5 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 375,96 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 560 kr 30. maj

Sammenlign priser på 3M Peltor WorkTunes Pro FM høreværn hovedbøjle SNr 32 dB | Høreværn | Batterisparefunktion | Elektroniske høreværn og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 746.54 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Høreværn WorkTunes Pro FM HRXS220A m/hovedbøjle
-25%746,54 kr
Før 991,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Høreværn 3M Peltor WorkTunes Pro, SNR 32 db
750 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
3M Peltor Worktunes Pro fm radio Høreværn. Indbygget antenne i hovedbåndet.
775 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Radiohøreværn worktunes pro hrxs220a
832,5 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
3M Peltor WorkTunes Pro FM høreværn hovedbøjle SNr 32 dB | Høreværn | Batterisparefunktion | Elektroniske høreværn
1.122,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 3M Peltor WorkTunes Pro FM høreværn hovedbøjle SNr 32 dB | Høreværn | Batterisparefunktion | Elektroniske høreværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 3M Peltor WorkTunes Pro FM høreværn hovedbøjle SNr 32 dB | Høreværn | Batterisparefunktion | Elektroniske høreværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Globaltools.dk746,54 kr746,54 krKøb
2CS MEGASTORE DK750 kr789 krKøb
3Elvvs.dk775 kr775 krKøb
4MaintainIt832,5 kr832,5 krKøb
5Sikkerhedsgiganten1.122,5 kr1.122,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

3M Peltor WorkTunes Pro FM høreværn

3M

3M Peltor WorkTunes Pro med FM-radio og SNR 32 dB støjreduktion. Smart høreværn til arbejde med musik og radiofunktioner, perfekt til professionelle.

• høreværn
• radiohøreværn
• peltor
• worktunes
• arbejdshøreværn
• støjdæmper
• fm radio
• 3m høreværn
• Professionelt arbejde
• Indbygget FM-radio

Beskrivelse

3M Peltor WorkTunes Pro er et professionelt høreværn med indbygget FM-radio til arbejde i støjende miljøer. Med SNR 32 dB støjreduktion beskytter det effektivt mod skadelig støj, mens den indbyggede antenne i hovedbøjlen giver adgang til FM-radio og musikafspilning. Det smarte Dual Shell Design placerer elektronikken på ydersiden og beskytter mod fugt og sved. Stemmenavigation fortæller hvilken frekvens du er på, og du kan gemme op til fem favoritstationer. Lydniveauet er sikkerhedsbegrænset til maksimalt 82 dB, og der er 3,5mm AUX-indgang til mobiltelefon. Perfekt til håndværkere, byggeri og industrielt arbejde hvor både hørebeskyttelse og underholdning er ønsket. Driftstid på ca. 40-140 timer med medfølgende AA-batterier gør det til en pålidelig arbejdspartner.

Specifikationer

farve:Sort
vægt:340-480 gram
batteri:2 x AA batterier
auto_sluk:4 timer uden aktivitet
tilslutning:3,5 mm AUX-indgang
certificering:EN 352-1:2002, EN 352-3:2002, EN 352-8:2008
batterilevetid:40-140 timer
radiostationer:5 gemte stationer
støjreduktion:SNR 32 dB
frekvensrespons:H=34 dB, M=29 dB, L=22 dB
maksimal_lydstyrke:82 dB

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor god er støjreduktionen på WorkTunes Pro?

WorkTunes Pro har SNR 32 dB støjreduktion, hvilket giver effektiv beskyttelse mod arbejdsstøj i industri og byggeri.

Kan jeg tilslutte min telefon til høreværnet?

Ja, der er en 3,5 mm AUX-indgang til tilslutning af telefon eller MP3-afspiller. Kabel medfølger dog ikke.

Hvor længe holder batterierne?

Med medfølgende AA-batterier får du 40-140 timers driftstid afhængigt af brug. Høreværnet slukker automatisk efter 4 timer uden aktivitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 3M Peltor WorkTunes Pro FM høreværn hovedbøjle SNr 32 dB | Høreværn | Batterisparefunktion | Elektroniske høreværn

PriceData har fulgt prisen på 3M Peltor WorkTunes Pro FM høreværn hovedbøjle SNr 32 dB | Høreværn | Batterisparefunktion | Elektroniske høreværn i 150 dage. Laveste pris i perioden er 560 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 856,73 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 651 kr.

Den nuværende pris på 746,54 kr er 15% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for 3M Peltor WorkTunes Pro FM høreværn hovedbøjle SNr 32 dB | Høreværn | Batterisparefunktion | Elektroniske høreværn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for 3M Peltor WorkTunes Pro FM høreværn hovedbøjle SNr 32 dB | Høreværn | Batterisparefunktion | Elektroniske høreværn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026746,54 kr186,54 kr (33%)
30. maj 2026560 kr166 kr (23%)
29. maj 2026726 kr166 kr (30%)
20. maj 2026560 kr186,54 kr (25%)
19. maj 2026746,54 kr186,54 kr (33%)
13. maj 2026560 kr186,54 kr (25%)
11. maj 2026746,54 kr186,54 kr (33%)
15. apr. 2026560 kr177 kr (24%)
14. apr. 2026737 kr177 kr (32%)
18. mar. 2026560 kr179 kr (24%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret