Gå til hovedindhold

Viega 3/8" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze

ViegaSanitetEAN: 4015211281748
Pris fra 27 krtil 40 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 13 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 3/8" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 27 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel muffe/nippel, 90°, 3/8"
27 kr
Til butik
Rødgods vinkel muffe/nippel, 90°, 3/8" billede

Produktinformation

Rødgods fittings er velegnet som et alternativ til messing fittings i installationer med rustfrie rør hvor drikkevandet er aggressivt. Rødgods fittings er godkendt til brugsvand, og rødgodslegeringen er utroligt korrosionsbestandigt, så du slipper for afz...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
EAN: 4015211281748
Varenr.: 048092303
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel muffe/nippel, 90°, 3/8"
29 kr
Til butik
Rødgods vinkel muffe/nippel, 90°, 3/8" billede

Produktinformation

Rødgods fittings anvendes til samling af rør godkendt til brugsvand. Rødgodslegeringen er særdeles korrosionsbestandig og fri for afzinkning og spændingskorrosion. Rødgods er derfor velegnet til det aggressive drikkevand, og anvendes som alternativ til me...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: VVS fittings
EAN: 4015211281748
Varenr.: 048092303
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bue 90° 3/8 bronze/blank Rørkobling
30,59 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel muffe/nippel, 90°, 3/8"
32 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Vinkel 90 muffe/nippel, 3/8", rdgods silicium bronze
35 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rødgods vinkel mf/np 90gr 3/8
35 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
3/8" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze
37,26 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Bøjning 90° muffe/nippel 3/8" rødgods
40 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 3/8" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 3/8" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS27 kr27 krKøb
2CompletVVS29 kr29 krKøb
3CS MEGASTORE DK30,59 kr69,59 krKøb
4BilligVVS DK32 kr32 krKøb
5WATTOO.DK35 kr35 krKøb
6MaintainIt35 kr35 krKøb
7EL-GROSSISTEN37,26 kr37,26 krKøb
8Proshop DK40 kr79 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 3/8" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze

PriceData har fulgt prisen på 3/8" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze i 165 dage. Laveste pris i perioden er 27 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 33 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 29 kr.

Den nuværende pris på 27 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for 3/8" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for 3/8" Vinkel 90° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202627 kr3,59 kr (12%)
24. maj 202630,59 kr3,59 kr (13%)
21. maj 202627 kr2 kr (7%)
17. maj 202629 kr2,38 kr (8%)
16. maj 202631,38 kr2,38 kr (8%)
12. maj 202629 kr4 kr (12%)
11. maj 202633 kr6 kr (22%)
20. apr. 202627 kr2 kr (7%)
18. apr. 202629 kr3,5 kr (11%)
17. apr. 202632,5 kr5,5 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret