Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch

ASUSTeK COMPUTERComputerskærmeEAN: 4711387815236
Pris fra 7.448 krtil 9.199 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.751 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.225 kr 23. apr.

Sammenlign priser på 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7448 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch
7.448 kr
Til butik
27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch billede

Produktinformation

ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM OLED gaming monitor leverer ultra-hurtig responstid og levende Quantum Dot OLED-billeder til kompetitivt gameplay og en immersiv oplevelse. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringshastighed: 240Hz Paneltype: QD-OLED Tilslutninger: 2x HDMI 2.1, DisplayPort 2.1, USB-C med 90W USB-C Power Delivery, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: KVM switch; HDR10; DisplayHDR 400 True Black; VESA Adaptive-Sync; AMD FreeSync Premium Pro; NVIDIA G-SYNC Compatible; ASUS Aura Sync; Picture-in-Picture Avanceret farvenøjagtighed, høj lysstyrke og ergonomisk design sikrer længere sessioner med mindre øjenbelastning og skarpe, lav-latens billeder ideelle til både intense e-sportkampe og kreative arbejdsflow.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0B30-B01971
EAN: 4711387815236
Varenr.: 3346959
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz
7.457 kr
Til butik
ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM 27" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz billede

Produktinformation

ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - OLED-monitor - gaming - 27" (26.5" til at se) - 3840 x 2160 4K @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM0B30-B01971
EAN: 4711387815236
Varenr.: 1002936618
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS ROG Swift 27" 4K gamingskærm PG27UCDM
7.990 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM 27" 4K gaming-skærm - 240 Hz, HDMI/DisplayPort/USB-C
-24%8.799 kr
Før 11.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM 27" 4K gaming-skærm - 240 Hz, HDMI/DisplayPort/USB-C
-24%8.819 kr
Før 11.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz
9.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK7.448 kr7.448 krKøb
2CompuMail DK7.457 kr7.457 krKøb
3Komplett DK7.990 kr7.990 krKøb
4Boligcenter DK8.799 kr8.799 krKøb
5Vivas DK8.819 kr8.869 krKøb
6Ultrashop9.199 kr9.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch

PriceData har fulgt prisen på 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch i 137 dage. Laveste pris i perioden er 7.225 kr (registreret d. 23. april 2026), højeste er 8.390 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.863 kr.

Den nuværende pris på 7.448 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 63 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM - 3840x2160 (4K) - 240Hz - QD-OLED - 90W USB-C - KVM switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20267.448 kr2 kr (0%)
1. jun. 20267.446 kr2 kr (0%)
31. maj 20267.448 kr68 kr (1%)
30. maj 20267.380 kr66 kr (1%)
29. maj 20267.446 kr6 kr (0%)
26. maj 20267.452 kr9 kr (0%)
25. maj 20267.443 kr473 kr (6%)
23. maj 20267.916 kr36 kr (0%)
22. maj 20267.952 kr1 kr (0%)
20. maj 20267.953 kr147 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret