Gå til hovedindhold

2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m131

HeatcomEludstyr10 års garantiGulvvarme til boligEAN: 5707359514039

Heatcom Alu-Mat 720W gulvvarmemåtte til træ, parket og laminatgulv. Kun 2mm høj og nem at installere. 10 års garanti og specialdesignet til danske forhold. Læs mere

Pris fra 6.798 krtil 8.278 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.480 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.577 kr 13. maj

Sammenlign priser på 2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m131 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6798 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m²
6.798 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
2 stk Heatcom Alu-mat gulvvarmemåtte 720W, 9,0m²
6.930 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m132
7.099 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m²
7.530 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m131
8.278 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m131 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m131 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline6.798 kr6.798 krKøb
2CompletVVS6.930 kr6.930 krKøb
3LavprisEl7.099 kr7.099 krKøb
4BilligVVS DK7.530 kr7.530 krKøb
5LavprisVVS8.278 kr8.278 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Heatcom Alu-Mat 720W gulvvarmemåtte 9 m²

Heatcom

Heatcom Alu-Mat 720W gulvvarmemåtte til træ, parket og laminatgulv. Kun 2mm høj og nem at installere. 10 års garanti og specialdesignet til danske forhold.

• gulvvarme
• varmemåtte
• el gulvvarme
• elektrisk gulvvarme
• alumat
• heatcom varme
• Gulvvarme til bolig
• 10 års garanti

Beskrivelse

Heatcom Alu-Mat er en specialfremstillet elektrisk gulvvarmemåtte designet specifikt til træ-, parket- og laminatgulve. Med en utrolig lav tykkelse på kun 2 mm kan måtten installeres direkte på et eksisterende stabilt underlag under dit nye gulv. Produktet er udviklet og testet i Danmark til nordiske klimaforhold. Den glasfiberarmerede aluminiumsfolie fordeler varmen jævnt over hele gulvarealet og fungerer samtidig som produktets jording. Ved korrekt installation gives der imponerende 10 års garanti. Det anbefales at montere en 3-6 mm reflektorplade under måtten for optimal funktion og ekstra isolering. Perfekt til boliger og erhverv, hvor du ønsker pålidelig og energieffektiv gulvvarme.

Specifikationer

type:2-leder med skærm
areal:9 m²
effekt:720W
garanti:10 år
tykkelse:2 mm
koldkabel:3 meter
spænding:230V 50Hz
størrelse:50 cm x 1800 cm
godkendelser:CE, SEMKO
kabeldiameter:1,2 mm
leverandør_nr:50840090
termostat_maks:27°C
maksimal_temperatur:90°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor tyk er gulvvarmemåtten?

Heatcom Alu-Mat er kun 2 mm tyk, hvilket gør den perfekt til renovation uden at hæve gulvniveauet væsentligt.

Kan den bruges under parketgulv?

Ja, måtten er specialdesignet til træ-, parket- og laminatgulve. Husk at bruge termostat med max 27°C til trægulve.

Er der garanti på produktet?

Der gives 10 års garanti ved korrekt installation. Det anbefales at læse installationsmanualen grundigt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m131

PriceData har fulgt prisen på 2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m131 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.577 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 6.798 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.132 kr.

Den nuværende pris på 6.798 kr er 117% over normalprisen. Prisen er steget 126% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for 2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m131. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for 2 stk Heatcom Alu-mat el gulvvarmemåtte, 720W, 9 m131 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20266.798 kr4.227 kr (164%)
27. maj 20262.571 kr4.227 kr (62%)
26. maj 20266.798 kr4.227 kr (164%)
23. maj 20262.571 kr583 kr (18%)
22. maj 20263.154 kr583 kr (23%)
14. maj 20262.571 kr994 kr (63%)
13. maj 20261.577 kr994 kr (39%)
8. maj 20262.571 kr431 kr (14%)
7. maj 20263.002 kr431 kr (17%)
30. apr. 20262.571 kr465,44 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret