Gå til hovedindhold

No brand Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm

No brandSanitetEAN: 5706555150386
Pris fra 22 krtil 27 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 5 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 17 kr 29. maj

Sammenlign priser på Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 22 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm
22 kr
Til butik
Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm billede

Produktinformation

Gevindfittings i messing er gevind-rørdele der skal samles med hamp, gevindtape eller tilsvarende. Gevindfittings anvendes til koldt vand op til 40 grader, varmt vand op til 110 grader, luft, olie og benzin og har et driftstryk på op til 10 bar. Data:Type...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: No brand
Kategori: Rør & fittings
Farve: brass
Størrelse: 1/2 inch x 40 mm
EAN: 5706555150386
Varenr.: 048404004
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm
24 kr
Til butik
Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm billede

Produktinformation

Messing gevindfittings anvendes til samling af rør i varme- og brugsvandsystemer. De forkromede messing fittings bruges ofte i synlige installationer. Både forkromede fittings og messing fittings er fremstillet af afzinkningsfri messing, hvor de forkromed...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: No brand
Kategori: Rør & fittings
Farve: brass
Størrelse: 1/2 inch x 40 mm
EAN: 5706555150386
Varenr.: 048404004
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" x 40 mm Nippelrør Messing
24,41 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm
27 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS22 kr22 krKøb
2BilligVVS DK24 kr24 krKøb
3EL-GROSSISTEN24,41 kr24,41 krKøb
4CompletVVS27 kr27 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm

PriceData har fulgt prisen på Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm i 162 dage. Laveste pris i perioden er 17 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 24 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 21 kr.

Den nuværende pris på 22 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Messing nippelrør, 1/2" - 40 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202622 kr2 kr (8%)
1. jun. 202624 kr6,5 kr (37%)
30. maj 202617,5 kr
29. maj 202617 kr3 kr (15%)
27. maj 202620 kr2 kr (9%)
26. maj 202622 kr2 kr (10%)
23. maj 202620 kr2 kr (9%)
22. maj 202622 kr2 kr (10%)
15. maj 202620 kr2 kr (9%)
23. dec. 202522 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret