Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen 10 stk LK loft- og vægdåse for indstøbning i væg og loft type 725/20 mm med vandrette tude

Lauritz KnudsenBelysningEAN: 5703302032988
Pris fra 158 krtil 1.860 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.702 kr (92% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 153 kr 3. mar.

Sammenlign priser på 10 stk LK loft- og vægdåse for indstøbning i væg og loft type 725/20 mm med vandrette tude og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 158 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Loftdåse 725/20 Indstøbning
158 kr
Til butik
Loftdåse 725/20 Indstøbning billede

Produktinformation

Er forsynet med 5 vandrette 20 mm tude.

Produktspecifikationer

Kategori: Loftdåser
EAN: 5703302032988
Varenr.: 117085
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Indstøbningsdåse 725-20mm f/væg-loft li
433 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
10 stk LK Loft- og vægdåse for indstøbning, Vandrette tude, 725/20 mm
1.470 kr
Til butik
10 stk LK Loft- og vægdåse for indstøbning, Vandrette tude, 725/20 mm billede

Produktinformation

Dåsen er beregnet til instøbning i beton og lignende. Er forsynet med 5 vandrette 16 mm tude.Indsatsen fastmonteres på monteringsdåsen ved hjælp af skruetårne i siden.Tekniske specifikationerFarve: Hvid/rødDybde: 60 mmHulmål: Ø70 mm

Produktspecifikationer

Kategori: Installationsmateriel
EAN: 5703302032988
Varenr.: 1020000322
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
10 stk LK instøbningsdåse for beton, 20 mm
1.699 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
10 stk LK loft- og vægdåse for indstøbning, vandrette tude, 725/20 mm
1.840 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
10 stk LK loft- og vægdåse for indstøbning i væg og loft type 725/20 mm med vandrette tude
1.860 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 10 stk LK loft- og vægdåse for indstøbning i væg og loft type 725/20 mm med vandrette tude koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 10 stk LK loft- og vægdåse for indstøbning i væg og loft type 725/20 mm med vandrette tude koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk158 kr158 krKøb
2CS MEGASTORE DK433 kr472 krKøb
3LavprisEl1.470 kr1.470 krKøb
4Greenline1.699 kr1.699 krKøb
5BilligVVS DK1.840 kr1.840 krKøb
6LavprisVVS1.860 kr1.860 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 10 stk LK loft- og vægdåse for indstøbning i væg og loft type 725/20 mm med vandrette tude

PriceData har fulgt prisen på 10 stk LK loft- og vægdåse for indstøbning i væg og loft type 725/20 mm med vandrette tude i 176 dage. Laveste pris i perioden er 153 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 191 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 161 kr.

Den nuværende pris på 158 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for 10 stk LK loft- og vægdåse for indstøbning i væg og loft type 725/20 mm med vandrette tude. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for 10 stk LK loft- og vægdåse for indstøbning i væg og loft type 725/20 mm med vandrette tude de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026158 kr1 kr (1%)
1. jun. 2026159 kr1 kr (1%)
25. maj 2026158 kr33 kr (17%)
24. maj 2026191 kr33 kr (21%)
9. maj 2026158 kr1 kr (1%)
8. maj 2026159 kr1 kr (1%)
6. maj 2026158 kr9 kr (5%)
5. maj 2026167 kr9 kr (6%)
24. apr. 2026158 kr9 kr (5%)
23. apr. 2026167 kr9 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret