Gå til hovedindhold

Viega 1" Vinkel 45° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze

ViegaSanitetEAN: 4015211264161
Pris fra 76 krtil 135 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 59 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 75 kr 13. maj

Sammenlign priser på 1" Vinkel 45° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 76 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Vinkel 1 rødgods 45 grader muffe/nippel
76 kr
Til butik
VIEGA Vinkel 1 rødgods 45 grader muffe/nippel billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 264161
EAN: 4015211264161
Varenr.: 3343239
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Bøjning 45° muffe/nippel 1" rødgods
77 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1" Vinkel 45° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze
84,24 kr
Til butik
1" Vinkel 45° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze billede

Produktinformation

Rødgods fittings anvendes til samling af rør godkendt til brugsvand. Rødgodslegeringen er særdeles korrosionsbestandig og fri for afzinkning og spændingskorrosion. Rødgods er derfor velegnet til det aggressive drikkevand, og anvendes som alternativ til me...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
EAN: 4015211264161
Varenr.: 15842875933007
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rødgods Vinkel Mf/Np 45Gr 1
89,65 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rødgods vinkel mf/np 45gr 1
92,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel, muffe/nippel, 45°, 1"
129 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel, muffe/nippel, 45°, 1"
135 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 1" Vinkel 45° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 1" Vinkel 45° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK76 kr115 krKøb
2Proshop DK77 kr116 krKøb
3EL-GROSSISTEN84,24 kr84,24 krKøb
4Billigelogvvs.dk89,65 kr89,65 krKøb
5MaintainIt92,5 kr92,5 krKøb
6CompletVVS129 kr129 krKøb
7BilligVVS DK135 kr135 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 1" Vinkel 45° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze

PriceData har fulgt prisen på 1" Vinkel 45° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze i 162 dage. Laveste pris i perioden er 69 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 77 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 74 kr.

Den nuværende pris på 76 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for 1" Vinkel 45° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for 1" Vinkel 45° muffe/nippel Rødgods Silicium Bronze de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202676 kr1 kr (1%)
27. maj 202677 kr1 kr (1%)
26. maj 202676 kr1 kr (1%)
25. maj 202677 kr2 kr (3%)
13. maj 202675 kr1 kr (1%)
12. maj 202676 kr1 kr (1%)
11. maj 202675 kr1 kr (1%)
8. maj 202676 kr1 kr (1%)
5. maj 202677 kr1 kr (1%)
4. maj 202676 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret